A szegénység felszámolása

Tantárgy
Feltöltve
Csatolmány Méret
A szegénység felszámolása 802 KB
Mikrotartalmat készítette
Pohner Tamás
Szaktanár: Pohner Tamás
Intézmény:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Oktatási intézmény:
Műszaki Pedagógia Tanszék
Beosztás:
hallgató

Kapcsolat
Üzenet írásához be kell jelentkezni.

A SZEGÉNYSÉG FELSZÁMOLÁSA

A világ vezetői 2015 szeptemberében New Yorkban egy történelmi ENSZ-csúcstalálkozón elkötelezték magukat többek között amellett, hogy véget vetnek a szegénységnek, megküzdenek a klímaváltozással, és harcolnak az igazságtalanság ellen. Ezen célok megvalósíthatósága azonban a most felnövekvő generáción is múlik majd.

A fenntarthatóbb világ kialakításához és a fejlődési célokban foglalt kérdések iránt való elköteleződéshez az egyéneknek kell a fenntarthatósággal kapcsolatos változás motorjává válniuk.

SOK MÚLIK AZ OKTATÁSON

Ehhez olyan tudásra, képességekre, értékekre és attitűdökre van szükségük, amelyek felkészítik őket arra, hogy hozzájáruljanak a fenntarthatósághoz – vagyis a megfelelő oktatás alapvető fontosságú a fenntarthatóság eléréséhez.

A fenntarthatósági célokért tenni tudó egyénnek rendelkeznie kell bizonyos kulcskompetenciákkal, hogy konstruktívan és felelősségteljesen kapcsolódjon a mai világhoz. Ezen kulcskompetenciák egyike a rendszerben való gondolkodás képessége:

A diákokat képessé kell tenni az összefüggések felismerésére és megértésére, az összetett rendszerek elemzésére.

A SZEGÉNYSÉG FELSZÁMOLÁSA

Az első Fenntartható Fejlődési Cél feldolgozásához szükség van a szegénység kialakulásának okait, földrajzi eloszlását, valamint az extrém szegénységnek az emberi jogokra és szükségletekre gyakorolt hatását érintő ismeretek elsajátítására.

Az elméleti tudás azonban önmagában nem tesz képessé az előítéleteink meghaladására, az elesettek iránti együttérzésre, szolidaritásra, a rászorulók melletti kiállásra.

A diákokból csak akkor válhat a szegénység felszámolásáért a helyi közösségekben is tenni tudó és akaró felnőtt, ha gyakorlati projektek, akciók során sajátíthatják el az ehhez szükséges készségeket, szerezhetnek tapasztalatot a szegénységről és az együttműködés erejéről.

Erre alkalmat teremthetünk a következő ötletek valamelyikének megvalósításával:

Fair trade termékeket árusító diákcég tervezése, működtetése.

A helyi civil szervezetekkel, magánvállalkozókkal és/vagy közösségi csoportokkal stb. együttműködve olyan helyi szolgáltatás megtervezése és kivitelezése, ami a szegények tanítására és/vagy elhelyezkedési esélyeik növelésére irányul. Iskolák és egyetemek közötti partnerség kialakítása. A helyi vagy a globális szegénységről szóló tudatosságnövelő kampány (kiállítás) tervezése és kivitelezése.

Célközönség
0 - bárki
Szint
E - emelt szint
Ágazatok és szakmacsoportok-2020
Szakmák és OKJ szakképesítések-2020
Mikrotartalom értékelése
Hasznosnak találtad?

Még nem érkezett hozzászólás. Légy te az első hozzászóló!
Csak bejelentkezett felhasználó küldhet be hozzászólást.

További mikrotartalmak a feltöltőtől

A felhasználó jelenleg csak az oldalon látható mikrotartalmat töltötte fel. Nézzen vissza később.

Kapcsolódó mikro-tartalmak


 


A mikro-tartalmakat a szerzői jog védi! | ©  Minden jog fenntartva.