Az építőipari ágazat képzési rendszerének ismertetése

Tantárgy
Feltöltve
Mikrotartalmat készítette
Olman Vivien
Szaktanár: Olman Vivien
Intézmény:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Oktatási intézmény:
Műszaki Pedagógia Tanszék
Beosztás:
hallgató

Kapcsolat
Üzenet írásához be kell jelentkezni.

Szakképzés 4.0: Az építőipari ágazat képzési rendszerének ismertetése


Téma leírás: Segédlet a 7-8. osztályos tanulók és szüleik számára a pályaválasztáshoz, különös tekintettel az építőipari szakképzésre. Felhasználható szakiskolai nyílt napokon és osztályfőnöki órákon.

Azoknak a tanulóknak, akik pályaválasztás előtt és jövőjüket az építőiparban képzelik el, az alábbi tájékoztató nyújt segítséget.

    Jelentkezés: A tanuló a jelentkező lapján megjelöli azt az iskolát, ahol az általa választott építőipari szakmát oktatják. A beosztás a képzési ágazatok között a szakma szerint történik, ebben az esetben az építőipari ágazatba kerül.
    Felvétel: A sikeres felvételi után a tanuló megkezdheti tanulmányait az adott intézményben, az adott ágazaton.
    Ágazati alapoktatás (9. évfolyam): A kilencedik évfolyamon a tanuló ágazati alapoktatásban részesül, ahol az elméleti órák főként reál és humán tantárgyakból állnak, kevesebb a szakmai jellegű tantárgy. Az építőiparhoz kapcsolódó alapvető ismeretek, mint a munka- és környezetvédelem, az építőipari alapismeretek és rajzi alapismeretek is az oktatás részét képezik, általános információkkal.
    Gyakorlati oktatás (9. évfolyam): A gyakorlati képzés során minden, az ágazathoz tartozó szakma bemutatásra kerül. A minőségét és tartalma függ az iskola lehetőségei és felkészültségétől, különösen azokban az esetekben, amikor egy adott szakmát nem oktatnak, de az ágazatba beletartozik.
    Ágazati alapvizsga: A tanév végén a tanulók ágazati alapvizsgát tesznek, ami feltétele a következő évfolyamba lépésnek. A vizsga két részből áll: írásbeli és gyakorlati. Az írásbeli vizsga egységes az ágazaton belül, a feladatlapot az intézmények maguk állítják össze, a gyakorlati vizsgára is az intézmény határozza meg az elvégzendő feladatot.
    Szakma kiválasztása: A sikeres vizsga után a tanuló kiválaszthatja az ágazathoz tartozó 12 szakma közül azt, amelyiket tanulni szeretné. Fontos azonban, hogy az adott intézményben oktatják-e azt a szakmát. Ha nem, a tanulónak új szakmát kell választania vagy másik iskolába kell átiratkoznia.
    Szakmai képzés (10. évfolyam): A tizedik évfolyamtól az igazi, szakirányú képzés, amely során a tanulók mélyebb ismereteket szereznek a választott szakmájukban.

Ez a segédlet arra hivatott, hogy kérje a pályaválasztási döntést és átláthatóvá tegye a szak rendszerét az építőipar területén.

Célközönség
0 - bárki
Szint
0 - nincs besorolás
Ágazatok és szakmacsoportok-2020
Szakmák és OKJ szakképesítések-2020
Mikrotartalom értékelése
Nem értékelt
Hasznosnak találtad?

Még nem érkezett hozzászólás. Légy te az első hozzászóló!
Csak bejelentkezett felhasználó küldhet be hozzászólást.

További mikrotartalmak a feltöltőtől

A felhasználó jelenleg csak az oldalon látható mikrotartalmat töltötte fel. Nézzen vissza később.

Kapcsolódó mikro-tartalmak


 


A mikro-tartalmakat a szerzői jog védi! | ©  Minden jog fenntartva.